Cukrářská a lahůdkářská výrobna 

Výrobna ZKD Sušice zajišťuje produkci cukrářských a lahůdkářských výrobků, kterými zásobuje vlastní prodejny a též ostatní podnikatele v rámci rozvozů na Sušicku, Domažlicku a Klatovsku pod vlastní značkou „JAKO OD MAMINKY“.

Toto označení jsme začali používat v roce 2005, kdy český trh začaly zaplavovat potraviny pochybné kvality a naší snahou bylo odlišit se od těchto výrobků a dát o kvalitě produkce zákazníkům jasný signál. Proč jsme zvolili právě tuto značku? Je to zejména kvůli poctivému složení a tradiční receptuře výrobků – ve výsledku vše chutná tak, jako by vám to doma připravila vaše maminka.

„Rodinným stříbrem“ je produkce zákusků z hotelu Fialka, které jsou vyráběny podle vlastních receptur. Jedná se o výrobky vysoké kvality, při jejichž výrobě jsou používány tradiční suroviny (máslo, mléko, kakao a cukr) bez přidávání chemických směsí. Za tuto tradiční výrobu jsme obdrželi certifikát, který nás opravňuje užívat ochrannou známku „Šumava – originální produkt.“

K naší vlajkové lodi patří zejména dorty a zákusky. Tyto speciality rozezná Váš jazýček od těch, které koupíte  v různých hypermarketech velice snadno: jsou zhotoveny z klasických surovin (mouka, máslo, mléko, čerstvá vejce, lískové oříšky, čokoládová poleva, kakao, šlehačka), avšak bez použití směsí, ztužovačů a chemických přísad. Ke zdobení se používá kompotované ovoce nejvyšší kvality. Doslova „Rodinným stříbrem“ je produkce zákusků z hotelu Fialka, které se  dodnes vyrábějí podle rodinných receptů cukrářského mistra p.  Karla Sedleckého.

 

Nabízíme

široký výběr cukrářských výrobků, balené výrobky (saláty, aspikové misky, obložená vejce, obložené bagety, obložené žemle) bohatý sortiment čerstvého lahůdkářského zboží, které je vhodné jak k rychlému občerstvení, tak i pro slavnostní příležitosti (chlebíčky, majonézové a zeleninové saláty, širokou nabídku obložených mís, aspikové výrobky a další) výrobky od jiných výrobců (masné výrobky, knedlíky, rybí saláty).

Naše výrobky je možné objednat přímo ve výrobně nebo v prodejnách ZKD Sušice na Sušicku, Domažlicku a Klatovsku.

Náš katalog výrobků naleznete zde.

ZKD Sušice vyrábí nejen cukrářské a lahůdkářské výrobky, ale také vlastní knedlíky.

Veškerý sortiment je vyroben tradičními postupy, při nichž jsou dodržovány receptury našich maminek a babiček. Knedlíky jsou vařeny ve vodě, tak jak se na knedlíky v minulosti vždy slušelo. Knedlíky jsou vyráběny z nezávadných, čerstvých a kvalitních surovin, které odebíráme výhradně od českých dodavatelů a výrobců, kteří jsou přednostně oslovováni v rámci regionů Západočeského a Jihočeského kraje. Knedlíky jsou baleny v ochranné atmosféře chráněny inertním plynem, který zaručuje dokonalejší chuť bez přidaných chemických látek v procesu výroby.

Zakládáme si na výhradně ruční poctivé výrobě bez konzervantů a barviv.

Houskový knedlík:

Naducaná, přesto pravidelná a pevná knedlíková šiška s typickými knedlíkovými vráskami na povrchu a  zlatavou knedlíkovou barvou. Na průřezu s viditelnou strukturou složenou z kvalitních housek a těsta, do které se každá omáčka vpije sama a zelí s vepřovou bude pro knedlík třešinkou na dortu. Tyto knedlíky jsou vyráběny ze šumavské mouky z mlýna Mrskoš v Horažďovicích, která je vždy čerstvě umletá v nejlepší kvalitě a zlatavě upečené kostky z kvalitního pečiva.

Složení – pšeničná mouka (lepek), sůl, vejce, voda, droždí. Může obsahovat stopy sezamu.

Bramborový knedlík:

Tyto knedlíky vyrábíme z pečlivě vybíraných odrůd brambor, nejsou vyráběny z žádných polotovarů ani směsí. Přípravu bramborového těsta i vaření provádíme dodržováním tradičních postupů, které společně se 100% ruční prací při výrobě, dodává našemu bramborovému knedlíku exkluzivní chuťové vlastnosti, připomínající společné chvíle u rodinného stolu.

Složení – brambory, hrubá mouka (lepek), krupice pšeničná (lepek), sůl, solamyl (lepek), vejce, voda. Může obsahovat stopy sezamu.

Karlovarský knedlík:

Knedlík je charakteristický mozaikou z kostek z kvalitního pečiva upečeného do zlatova a petrželové natě. Kvalitní pečivo je základ pro charakteristickou strukturu a barvu karlovarského knedlíku. Používáme výhradně čerstvé suroviny regionálních výrobců a dodavatelů. Kvalitní ruční zpracování a následné vaření tradičními postupy dodává našemu knedlíku exkluzivní chuťové vlastnosti.

Složení – pšeničná mouka (lepek), vejce, voda, petrželová nať, sůl. Může obsahovat stopy sezamu.

Bramborový knedlík plněný uzeným masem:

Tyto knedlíky vyrábíme z pečlivě vybíraných odrůd brambor a kvalitního uzeného masa. Příprava surovin, plnění i vaření provádíme dodržováním tradičních postupů, které společně se 100% ruční prací při výrobě, dodává našemu knedlíku exkluzivní chuťové vlastnosti, připomínající společné chvíle u rodinného stolu.

Knedlíky jsou plněny krájenými celými kousky kvalitního uzeného masa a bramborové těsto je připravené a vařené ze surových brambor.

Složení – brambory, uzené maso krájené, hrubá mouka (lepek), krupice pšeničná (lepek), sůl, solamyl (lepek), vejce, voda. Může obsahovat stopy sezamu.

Ovocné jahodové knedlíky:

Tyto knedlíky jsou vyráběny ze šumavské mouky z mlýna Mrskoš v Horažďovicích, která je vždy čerstvě umletá v nejlepší kvalitě. Knedlíky jsou plněny celými jahodami a při rozkrojení na vás čeká nádherná struktura spojení lahodného těsta a kvalitního ovoce. Z dětství si na skvělou chuť knedlíků s jahodou jistě vzpomenete, když ochutnáte ovocné knedlíky se značkou  „Jako od maminky“.  Ruční zpracování a kvalitní suroviny dělají z ovocného jahodového knedlíku dokonalou potravinu.

Složení – pšeničná mouka (lepek), mražené ovoce, sůl, vejce, voda, droždí. Může obsahovat stopy sezamu.

 

Kontaktní osoba:  Jana Švarcová, vedoucí výrobny
Telefon se záznamníkem: +420 376 528 377
E-mail: vyrobnazkdsusice.cz